Švietimo bendruomenių asociacijų atstovai aptaria ugdymo turinio atnaujinimo darbus

Spalio 15 d. Ugdymo plėtotės centre susitiko švietimo bendruomenių asociacijų, LR švietimo ir mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro atstovai. Susitikime taip pat dalyvavo VDU prof. Natalija Mažeikienė ir dr. Odeta Norkutė. Susitikimo tikslas – aptarti šiuo metu vykdomus ugdymo turinio atnaujinimo darbus.

Susitikimą pradėjęs UPC direktorius Giedrius Vaidelis aptarė susidariusią situaciją dėl sustabdyto bendrųjų programų parengimo paslaugos pirkimo, supažindino su Bendrųjų programų atnaujinimo darbų vykdymo vadybine schema, atsakė į dalyviams rūpimus klausimus.

Renginyje ŠMM Pagrindinio ir vidurinio skyriaus vyriausioji specialistė Irena Raudienė ir UPC Ugdymo skyriaus l. e. p. vedėja Asta Rudienė apžvelgė tarptautinių organizacijų (Europos Komisijos, UNESCO, Pasaulinio ekonomikos forumo) rekomenduojamų ugdyti bendrųjų kompetencijų, raštingumų ir asmens savybių sąrašus. Pasitarimo dalyviai aptarė raštingumų ir asmens savybių, kaip esminių ugdymo tikslų atnaujinant bendrąsias programas, įvardijimo tikslingumą.

Irena Raudienė taip pat pristatė pagrindinio ugdymo programų tyrimą, kurį šiuo metu vykdo OECD Education 2030 ir įsipareigojo pristatyti jo rezultatus. Šio tyrimo rezultatai turėtų būti naudingi atnaujinant ugdymo programas, tobulinant kompetencijų (įsi)vertinimo įrankius. .

UPC pakvietė švietimo bendruomenių asociacijas tęsti bendradarbiavimą atnaujinant ugdymo turinį ir įsipareigojo informuoti apie darbų eigą.

Ugdymo plėtotės centro informacija